У зимовий час рух на дорогах повільніше на 12%

Планування оптимальних маршрутів особливо важливо в зимовий час, коли через слизькі дорого і змін умов освітленості рух на дорогах сповільнюється. До цього додаються зростання покупок перед Різдвом і велика кількість замовлень на доставку товарів в короткі терміни. За даними системи WebEye недавно настала зимова погода сповільнила середню швидкість руху транспорту в горах в середньому на 6-12%, а на національному рівні на 4-6%. Аналіз інформації заснований на даних відстеження в системі WebEye 40,000 машин в регіоні протягом трьох років.

‘Цікаво, що цей процес можна спостерігати в різних областях регіону. За даними моніторингу ми бачимо, що трафік істотно сповільнюється в Україні, Румунії чи в Сербії, хоча в той же час для Австрії, Німеччини або Хорватії це не типово. ‘Ці дані можуть бути пов’язані з якістю доріг, так як в цих країнах якість загальнодоступних доріг в середньому вище.’ – сказав Tamás Bagossy, експерт WebEye Hungary.

Основною тенденцією є зростання замовлень на доставку з вересня по грудень, потім різке падіння в січні і слабке відновлення зростання до квітня. У порівнянні з осіннім періодом в передріздвяний час експедитори одержують на 30-50% більше замовлень на короткочасні доставки. Крім усього іншого збільшення вантажного трафіку може призвести до пробок на дорогах і, як наслідок, зниження швидкості руху транспорту.

‘Точне планування маршрутів важливо також і в період Різдвяних канікул. В даний час у нас є системи, що показують стан трафіку в реальному часі, що особливо цінно в цей період. Ми рекомендуємо планувати свій маршрут в точності заздалегідь і шукати інформацію про умови на дорогах, для того, щоб дістатися з пункту А в пункт Б оптимальним чином. ‘- сказав Ferenc Szvétek експерт BestWay Traffic Ltd.

Перед Різдвом трафік зростає на 22% в великих і середніх містах. Цей показник порівняно нижче в сільській місцевості, де підвищення спостерігається приблизно на 16%. 24 грудня кількість автомобілів на дорогах збільшується на 26% до 14 годин, але потім падає на 30% до значень щоденного трафіку. 25 грудня трафік знову збільшується, але він приблизно на 70% нижче, ніж в звичайні дні. Хоча перед Різдвом ми бачимо жвавий рух на дорогах, основним транспортним засобом на них залишається легковий автомобіль.

Типовий різдвяний трафік дуже різниться на регіональному рівні. В Угорщині автомобільний рух на дві третини нижче в порівнянні з робочими днями, хоча в Словаччині він удвічі нижче, як показує проведений аналіз даних за останні три роки.

‘Таким чином, рух на дорогах в Різдво істотно інтенсивніше і повільніше, так що ми повинні брати до уваги збільшення кількості пробок на дорогах в період Різдвяних канікул. We have to keep winter driving style in ‘Holiday’s mass’ too. Ми також рекомендуємо планувати оптимальні маршрути при поїздках за покупками або перевезеннях вантажів, оскільки поспіх і перевищення швидкості можуть привести до аварій. ‘- додає Ferenc Szvétek.